Vaksina kineze COVID-19 tregon nivele të larta të antitrupave

Share

98071263 2749768348484485 4659571751271792640 n

Kompania farmaceutike ruse Petrovax të enjten tha se 92.5% e vullnetarëve rusë në provat e vaksinës kineze Ad5-Ncov kundër COVID-19 kishin treguar nivele të larta të antitrupave, njoftoi agjencia e lajmeve Interfax.

Ad5-nCoV është një vaksinë kandidate e bashkëzhvilluar nga CanSino Biologics dhe një njësi kërkimore kineze e mbështetur nga ushtria, shkruan “Reuters”, përcjell albinfo.ch.


Share

Komente