Valais: ‘Kapet’ skuteri elektronik që mund të arrijë 110 km / orë

Shpërndaje lajmin

Policia e Valais-it ka ndaluar një burrë në një skuter elektronik i cili mund të arrijë shpejtësi deri në 110 km / orë.
Skuteri u kontrollua më vonë dhe u zbulua gjithashtu se kishte një gomë të shpuar të pasme dhe frena me defekt.
Policia thotë se nuk është hera e parë që vozitësi është në telashe për një skuter të paligjshëm – ai u kap verën e kaluar.
Ndaj tij kanë filluar akuzat, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *