Valë e të nxehtit në Zvicër

Shpërndaje lajmin

Nëse shpresoni për lehtësim nga nxehtësia, kjo nuk do të ndodhë në Zvicër, të paktën disa ditë në vijim do të jenë me temperatura të larta, njofton albinfo.ch.
“Situata meteorologjike do të rrëshqasë drejt valës së të nxehtit nga mesi i javës dhe ky episod ka të ngjarë të jetë më i gjatë dhe më intensiv se nxehtësia e fortë e e qershorit”, tha Nicolas Borgognon nga shërbimi i motit MeteoNews.
Moti i nxehtë i së hënës do të shndërrohet në një valë të vërtetë të nxehti të martën dhe të mërkurën, me temperatura që do të arrijnë nga 31 deri në 34 gradë në disa rajone deri më 20 korrik. /Albinfo.ch

Leave a Reply

Your email address will not be published.