Shpërndaje lajmin

Mes tmerrit të përgjakshëm të luftës, një çift nga forcat ushtarake të Ukrainës janë martuar, jo shumë larg një postblloku në periferi të Kievit.
Valery dhe Lesya, të dy të veshur me kamuflazh, mbajtën një ceremoni të vogël të rrethuar nga anëtarë të tjerë të forcave të armatosura të Ukrainës dhe kryebashkiaku i Kievit.
Foto: Getty
LEXONI GJITHASHTU:

Familja ukrainase vritet nga rusët teksa tentuan të largoheshin nga Kievi
Pamje tronditëse të qytetarëve që mundohen t’i ikin bombardimeve pranë Kievit
The post Valery dhe Lesya, çifti i ushtarëve ukrainas që u martuan në mes të bombave first appeared on Euronews Albania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.