Vaud: Dënohet me para nxënësi për shpifje

0
Shpërndaje lajmin

Një nxënës i shkollës së mesme në kantonin Vaud është gjobitur për shpifje, pasi përhapi një thashetheme dashakeqe se një mësues dhe një koleg nxënës kishin marrëdhënie seksuale.
Kur mësuesi dëgjoi thashethemet, ai shpejt ndërmori veprime ligjore – ashtu si edhe avokatët që vepronin për studentin e shpifur.
Kur adoleshenti i akuzuar për fillimin e historisë ishte në gjykatë – ai u tha gjyqtarëve se ishte “vetëm një shaka”, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.
Ai u gjobit me 400 CHF me 1200 CHF të tjera të pezulluara për dy vjet. Ai duhet të paguajë edhe shpenzimet gjyqësore.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *