Vaud: Veturat ndalen pasi mbushen me karburant, fillojnë hetimet

0
Shpërndaje lajmin

Karburanti që pompohet nga një stacion karburanti në Chavornay në kantonin Vaud po analizohet pasi një sërë makinash u prishën menjëherë pas mbushjes.
Është përjashtuar pompimi i karburantit të gabuar. Të gjitha makinat kishin nevojë për benzinë – dhe kjo u dorëzua.
Por ka një shans për ujë në karburant – ose ndoshta një ndotës tjetër, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.
Kreu i stacioneve rajonale Miniprix, Sébastien Probst, thotë se të gjithë të prekurit do të kompensohen.
Hetimet po vazhdojnë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *