Vdekja e Presidentit të Iranit, mijëra mbështetës në shesh për të mbajtur zi

0
Shpërndaje lajmin

Ditën e sotme mijëra persona janë mbledhur në Iran, për të mbajtur zi për vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi.
Sipas mediave të huaja, në orët që kur vdekja e presidentit iranian Ebrahim Raisi u konfirmua nga autoritetet, mbështetësit e qeverisë iraniane kanë filluar të derdhen në sheshet e Teheranit për një ceremoni zie, duke mbajtur fotografi të presidentit të tyre të ndjerë nw duar.
Por është e rëndësishme të theksohet se në ngjarje të ngjashme në të kaluarën njerëzit janë transportuar me autobus nga shkollat ​​dhe zyrat qeveritare.
Por nga ana tjetër, janë shumë iranianë që në rrjetet sociale po festojnë vdekjen e Raisit.

#tdi_1 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(https://euronews.al/wp-content/uploads/2024/05/diik.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#tdi_1 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(https://euronews.al/wp-content/uploads/2024/05/dtuia.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#tdi_1 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(https://euronews.al/wp-content/uploads/2024/05/fxuui.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#tdi_1 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(https://euronews.al/wp-content/uploads/2024/05/tsuuyu-1.jpg) 0 0 no-repeat;
}

1 of 4

LEXONI GJITHASHTU:

Irani shpall 5 ditë zie për vdekjen e presidentit, çfarë deklaroi Khamenei
Hezbollah mban zi për vdekjen e presidentit iranian, Raisi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *