January 19, 2022

Vdes veterani i UÇK-së që kishte lënë Gjermaninë për të luftuar në Kosovë

Shpërndaje lajmin

La Gjermaninë e u kthye në Kosovë për të luftuar, vdes veterani i UÇK’së.

Ka vdekur ish-veterani i UÇK’së, Nuhi Bala.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë veterani i UÇK-së, Bislim Syla.

“Me pikëllim të thellë morëm lajmin për vdekjen E’Luftarit te Liris, Nuhi R Bala!”, ka shkruar Syla në profilin e tij në Facebook.

Bashkëlufëtarët e Nuhiut kanë njoftuar kohë më parë se ai ishte në gjendje të rënd shëndetësore dhe ishte harruar nga institucionet shtetërore.

Nuhiu e kishte lënë Gjermaninë dhe ishte kthyer në Kosovë për të luftuar kundër forcave serbe.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *