Vendosën lule në kujtim të viktimave në Dnipro, katër të arrestuar në Moskë

Shpërndaje lajmin

4 persona janë arrestuar të martën nga autoritetët ruse pasi vendosën lule në në monumentin e poetes ukrainase Lesya Ukrainka, në kujtim të 45 viktimave të sulmit me raketa në Dnipro.
Disa lanë lule në ngjyrat e flamurit të Ukrainës blu dhe të verdhë.  Demonstratat publike kundër luftës në Rusi janë bërë jashtëzakonisht të rralla pas një goditjeje të ashpër nga autoritetet.
Gjatë kohëve të fundit janë raportuar shumë pak protesta kundër pushtimit rus të Ukrainës.
/
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *