Shpërndaje lajmin

Negociatat mes Aston Villas dhe Barcelonës janë në rrugë shumë të mirë, sa i përket shitjes së Felipe Coutinhos, sipas një artikulli të “Mundo Deportivo”.
Trajneri i Aston Villas, Steven Gerrard e ka bërë të qartë përmes deklaratave të tij se dëshiron që mesfushori brazilian të qëndrojë dhe drejtuesit e skuadrës së tij pritet t’i bëjnë një nder, duke tërhequr 20 milionë euro nga arkat e saj për të blerë Coutinhon nga Barcelona.
29-vjeçari luan në huazim te Aston Villa që nga janari dhe deri më sot ka bërë 15 paraqitje duke realizuar 4 gola dhe kontribuar në 3 asistime. / /

El Barça está a punto de traspasar a Coutinho al Aston Villa por una cantidad de entre 15-20 millones
@ffpolohttps://t.co/zWyGIahSv8
— Mundo Deportivo (@mundodeportivo) May 9, 2022

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *