Vera po vjen në Zvicër

Shpërndaje lajmin

Një fundjavë fantastike na pret për sa i përket motit. Netët mbeten të ftohta, në disa vende akoma pritet ngrica e tokës. Por, nga e shtuna e tutje, temperatura rritet ndjeshëm drejt mesditës: “Unë me forcë pres që marka prej 25 gradësh të thyhet në pjesë të mëdha të Zvicrës të shtunën. Atëherë do të kishim zyrtarisht ditë vere», thotë Klaus Marquardt nga Meteonews.

Retë do të shihen në mënyrë sporadike në qiell. Kështu që palltoja e dimrit mund të zhduket përsëri në dollap. Në vend të kësaj, keni nevojë për syze dielli dhe krem dielli, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Plotësisht me diell

Nga e shtuna më në fund do të jetë e ngrohtë dhe me diell kudo. «Hiking ose një ekskursion biçikletë është i mundur praktikisht në gjithë Zvicrën», thotë Marquardt. Për momentin, të shkosh në not është ndoshta vetëm për trimat, liqenet e mëdha aktualisht janë rreth dymbëdhjetë gradë të ngrohtë ose të ftohtë. Por mbajtja e këmbëve në një lumë ose pellg mund të ndihet freskueshëm këndshëm.

Ky mot dhe ndjesia e verës do të qëndrojnë me ne deri të martën. Pas kësaj bëhet moti përsëri bëhet i ndryshueshëm. Fillimi përfundimtar i verës është ende pak i gjatë për t’u ardhur.

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *