Verstappen dominon Provat Zyrtare në Kinë

0
Shpërndaje lajmin

5 gara dhe 5 pole position nga Max Verstappen që ndihmoi Red Bull të arrijë numrin e 100 pole position në historinë e Formula 1.
Në radhën e parë të nisjes ai do të ketë Sergio Perez ndërsa Fernando Alonso do të niset nga radha e dytë.
LEXONI GJITHASHTU:

Formula 1 ruan 24 garat
Power Ranking pas Japonisë në Formula 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *