VIDEO/ Angli-Gjermani, ku ta shikoni ndeshjen dhe çfarë po ndodh në Wembley

Share

Anglia dhe Gjermania po përballen mes tyre prej orës 18:00, me objektivin e qartë për të arritur në çerekfinalet e EURO 2020.

Trajneri Garet Southgate ka përshtatur edhe formacionin për këtë ndeshje, duke kaluar me tre në mbrojtje.

Tekniku anglez e rreshton skuadrën e tij me modulin 3-4-3, si kundërpërgjigje për Low që ka zgjedhur si zakonisht 3-4-2-1, me Werner risinë në formacionin e tij.

 

Formacionet e Angli-Gjermani
 • SHIKONI KËTU NDESHJEN LIVE

Po luhet ndeshja…

 

Komento

Recent Posts

 • a1Instant
 • icardi
 • PSG
 • Showbiz
 • Sport
 • Stervitje

Icardi lë pas problemet me bashkëshorten, i rikthehet stërvitjes

16 mins ago
 • CH-Ballkani
 • Covid 19
 • Koronavirusi: çast pas çasti
 • lajme
 • rastet
 • Shqiperi
 • Shqipëria

Shqipëri: 6 të vdekur në 24 orët e fundit, ulen rastet e reja

16 mins ago