VIDEO/ Arsenal dhe Manchester United marrin tre pikët, “gjigantët” anglezë mposhtin kundërshtarët

0
Shpërndaje lajmin

Arsenal ka marrë një fitore me shifrat 3-1 kundër Burnley në “Emirates Stadium”. Vendasit e mbyllën pjesën e parë me rezultatin 1-0, ku Trossard ishte autori i golit në minutën e 46’.
Në pjesën e dytë, Burnley barazoi shifrat në minutën e 54’ me Browhill, por Arsenal reagoi menjëherë. Saliva kaloi në avantazh “Topçinjtë” në minutën e 57’, ndërs golin e tretë e shënuan në minutën e 74’ me anë të ukrainasit Zinchenko.
Nga ana tjetër, Manchester United fitoi minimalisht ndaj Luton, ku goli i vetëm erdhi në minutën e 59’ falë Lindelof./ h.ll/
Shikoni golat e ndeshjes Arsenal-Burnley
Shikoni golin e ndeshjes Manchester United-Luton

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *