September 25, 2021

VIDEO/ Asist dhe gol pas 6 muajsh, Kristal Abazaj shpërthen në Turqi

Shpërndaje lajmin

Kristal Abazaj është rikthyer te goli pas gjashtë muajsh. Sulmuesi anësor kishte realizuar për herë të fundit më 25 tetor të vitit të kaluar kundër Eskisehirspor.

Sot Abazaj ka shënuar golin e tretë sezonal në kampionat me fanellën e Istanbulspor, ndaj ekipit të Bursaspor në transfertë.

Me golin e tij Abazaj i çoi shifrat në 1-2 për skuiadrën e tij në minutën e 38-të, ndërkohë që në golin e parë të Aydin kishte dhënë edhe asist. /abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *