VIDEO/ Autogol qesharak, Evans ngatërron portën dhe i jep avantazhin Liverpulit

Share

Liverpuli kryeson aktualisht 1-0 në sfidën kundër Leiçesterit në javën e nëntë të kampionatit anglez, por për meritë të mbrojtësit të “Dhelprave” Xhoni Evans.

Ish-futbollisti i Mançester Junajtid shënoi autogol në përpjekje për të larguar topin e ardhur nga goditja e këndit. Edhe pse dukej se e kishte situatën nën kontroll, Evans godet në drejtim të gabuar topin duke e dërguar në rrjetë.

 

 

 


Share

Komente