VIDEO/ Barcelona nuk fal, fitore me “manita” ndaj Betis

0
Shpërndaje lajmin

Barcelona ka arritur të marrë një fitore të madhe në “Camp Nou” ndaj Real Betis me shifrat 5-0.
Pjesa e parë ishte totalisht e katalanasve, pasi Joao Felix shënoi golin e avantazhit në minutën e 25’, ndërsa në minutën e 32’ ishte Lewandowski që dyfishoi rezultatin.
Harku i dytë kohor i sfidës ishte sërish për Barçën. Në minutën e 62’, Ferran Torres trefishon shifrat duke mbyllur kështu ndeshjen dhe duke i shuar shpresat kundërshtarit.
Por skuadra e Xavit nuk u mjaftua me këtë rezultat, pasi në minutën e 82’ ishte Joao Cancelo, transferimi më i ri i katalanasve që shënoi golin e pestë.
Megjithatë, Raphinha shënoi edhe të katërtin duke siguruar kështu tre pikët. Kjo fitore ngjit Barcelonën në vendin e parë me 13 pikë, një më shumë se Real Madrid i vendit të dytë./h.ll/
Shikoni golat e ndeshjes Barcelona-Betis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *