VIDEO/ Barcelona triumfon në limit dhe merr vendin e 2

0
Shpërndaje lajmin

Barcelona vijon serinë e fitoreve radhazi.
Katalanasit kanë fituar në limit 2-3 në fushën e Levantes.
Pas një pjese të parë pa gola, me fillimin e të dytës, Levantë zhblloki shifrat me Morales.
4 minuta më vonë Morales kishte mundësinë të dyfishonte shifrat por Marti gaboi nga pika e bardhë.
Por Barcelona nuk u dorëzua dhe realizoi dy herë brenda 4 minutave me Aubaymeyang 59′, Pedri 63′.
Kur u mendua se ndeshja do mbyllej në barazim, goli i fitores erdhi nga Luk de Jong në minutat shtesë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *