Video/ Dy gola në pjesën e parë, Milani likuidon Torinon

Share

Po luhet sfida e javës së 17-të kampionatit italian Milan-Torino. Kryesuesit e drejtuar nga Stefano Pioli do të tentojnë të rikthehen te fitorja, pas humbjes së parë në kampionat ndaj Juventusit.

Ndryshe nga përballja ndaj kampionëve aktual, tekniku kuqezi do të ketë në dispozicion për këtë ndeshje Tonalin, i cili rikthehet pas pezullimit për shkak të kartonit të kuq.

Ndërkohë që Çalhanoglu dhe Zlatan Ibrahimoviç ndodhet në stol dhe nëse do të jetë e nevojshme mund të aktivizohen disa minuta në pjesën e dytë. Benaser, Gabia, Kruniç, Rebiç dhe Salemakers janë 5 mungesat e Milanit në këtë përballje.

LIVE| MILAN – TORINO 2-0
Leao 25′, Kessi 37′ (p)

 

 

 


Share

Komente