VIDEO: Helikopteri rus nuk i shpëton dot raketës kundër-ajrore Stinger

0
Shpërndaje lajmin

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë rrëzuar një helikopter rus që po fluturonte në drejtim të fshatit Malynivka, duke përdorur armët e lëvizshme kundër-ajrore Stinger, të pordhimit amerikan.
Videoja tregon helikopterin i cili po fluturonte në panik duke shpenzuar afërsisht 1 minutë e gjysmë kohë duke lëshuar fishek-zjarre përpara se të rrëzohej në momentin që ndaloi lëshimin e tyre.

Extended version from the Russian helicopter shooting down 2 days ago reportedly in the direction of Malynivka village.Video shows the helicopter spending approximately 1 & half min launching flares before being downed the moment it stopped launching them.#Russia #Ukraine https://t.co/Wqcsw59sKG pic.twitter.com/2dO4RKu8Lp
— BlueSauron (@Blue_Sauron) April 23, 2022

Armatimet kundër-ajrore që i janë dhuruar Ukrainës kryesisht nga ShBA-ja, Britania e Gjermania po tregojnë rezultat në rrëzimin e aeroplanëve dhe helikopterëve luftarakë rusë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *