VIDEO| Kali ngec në gropën e thellë, marrin helikopterin për ta shpëtuar

0
Shpërndaje lajmin

Një kal ngeci në një gropë të ngushtë dhe katër metra të thellë në Lazio, në Itali.
Nga pamjet e publikuara kuptohet se kali nuk do mund të mbijetonte gjatë në atë ambient aq të vogël, por për fat të mirë jeta e  tij u shpëtua.

Brigada italiane e zjarrfikësve Vigili del Fuoco i shkuan në ndihmë duke përdorur helikopterin. ata arritën ta lidhinin kalin e ta nxirrnin jashtë rrezikut.
LEXONI GJITHASHTU:

“Nga Otranto në Vlorë me not”,- Eva Buzo ndërpret garën, rrëfen eksperiencën e saj
Peja nuk “noton” më! Gazetari raporton për situatën pas përmbytjeve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *