VIDEO/ Mbi 200 të arrestuar, dalin pamjet e megaoperacionit “Tempulli”, kontrolle nga toka dhe nga ajri

0
Shpërndaje lajmin

Policia e Shtetit ka zhvilluar një megaoperacion të shtrirë në të gjithë vendin, pas hetimeve disamujore, për arrestimin e personave që shpërndajnë lëndë narkotike.
Policia e Shtetit ka publikuar pamjet nga operacioni i koduar “Tempulli”.

Në kuadër të këtij operacioni deri në këto momente, janë ekzekutuar 216 masa sigurie dhe janë arrestuar në flagrancë 30 shtetas.
Gjatë këtij megaoperacioni, si rezultat i kontrolleve në banesa dhe në ambiente të tjera, deri tani janë sekuestruar:
-13 armë zjarri (2 kallashnikovë, 10 pistoleta dhe 1 pushkë), 5 armë gjahu/sportive, 1 elektroshok, 8 armë të ftohta (thika, doreza metalike);
-134.5 kg kanabis, 364 fara kanabisi, 1.2 kg kokainë, mijëra doza kanabisi, kokaine dhe heroine, qindra doza MDMA, tableta ekstazi, sasi të drogave sintetike GAB dhe Poppers, 23 peshore elektronike, 3 mjete për përpunimin dhe ndarjen e lëndëve narkotike në doza;
Lexo edhe: Megaoperacioni me mbi 200 të arrestuar, kanabisi erdhi nga Kanadaja i paketuar në konserva peshku
-225 celularë, 35 automjete, 1 801 000 lekë të rinj, 38 845 euro, 6100 paund, 1100 dollarë;
-Gjithashtu, janë sekuestruar 4 motomjete, 12 targa, pajisje si të Policisë dhe dokumente false.
Megaoperacioni vijon./

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *