VIDEO/ Mbyllet pjesa e parë, De Ligt shpëton për mrekulli Bayern

Shpërndaje lajmin

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë mes Bayern dhe PSG.
Vendasit shpëtuan në minutën e 38′ teksa pas një gabimi të Sommer brenda zonës duke i dhënë mundësinë Vitinha të shënonte por në atë moment De Ligt largoi topin me një ndërhyrje pak para se topi të kalonte vijën.
Sa i përket sfidës, ndeshja ishte pothuajse e barabartë nga të dyja e kipet ku loja më së shumti u përqëndrua në mesfushë.
Ndërkohë, pa gola është mbyllur edhe sfida mes në Londër mes Tottenham-dhe Milanit. /G.D /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *