September 24, 2021

VIDEO/ Miqësorja Çeki-Shqipëri DIREKT, Masopust ndëshkon Selmanin

Shpërndaje lajmin

Shqipëria po luan sot përballë Republikës Çeke, prej orës 20:15. Trajneri Reja ka bërë zgjedhjet e tij dhe ka disa ndryshime, veç modulit të zakonshëm 3-5-2.

Krahët e mbrojtjes kanë ndryshuar, me Veselin dhe Trashin që luajnë në vend të Dokës dhe Lenjanit, që ishin në fushë nga fillimi kundër Uellsit.

Në mesfushë risia është Sherif Kallaku, i cili vendoset krah kapitenit Abrashi dhe Keidi Bares. Reja ka rikthyer sulmin e zakonshëm, me Cikalleshin dhe Manajn titullarë. v.p / abcnews.al

  • LIVE MUND TA NDIQNI KËTU

ÇEKI-SHQIPËRI 3-1
Shënues:
Schick 18′, Masopust 67′, Celutska 89′ / Cikalleshi 42′
ÇEKIA (4-2-3-1):
Vaclik, Coufal, Celutska, Kalas, Boril, Kral, Soucek, Masopust, Darida, Jankto, Schick.
SHQIPËRIA (3-5-2):
Selmani; Ismajli, Gjimshiti, Kumbulla; Veseli, Abrashi, Bare, Kallaku (Çekiçi 54′), Trashi; Cikalleshi, Manaj . Trajneri: Edy Reja.

Po luhet ndeshja…

89′ Celutska ka realizuar edhe golin e tretë për Çekinë

67′ Masopust ka ndeshkuar Shqiperine, me nje goditje nga jashte zone qe shkoi ne kendin e poshtem te portes

LEXO EDHE: Edy Reja sërish bëhet viral, e përplasin dhe e rrëzojnë në stol (VIDEO)

42′ Sokol Cikalleshi realizon gol të çmendur, me një goditje nga më shumë se 30 metra

18′ Patrick Schick ndëshkon Shqipërinë. Sulmuesi i Çekisë nuk fali me një goditje brenda zonës

16′ Hapje e pakuptimtë e mbrojtjtjes së kombëtares dhe vertikalizimi gjen Jankto të vetëm me portierin Selmani, i cili e ndal lojtarin që luan në Serie A


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *