VIDEO/ Modric “shtang” tifozët, shikoni asistimin e “çmendur” për Rodrygos

0
Shpërndaje lajmin

Real Madrid u kualifikua në gjysmëfinalen e Champions Leagues, pasi mposhti me rezultat të përgjithshëm 54- skuadrën e Chelsea.
Por ajo që tashmë ka mahnitur të gjithë është Luka Modric, i cili pavarësisht moshës së tij ka akoma për të dhënë nga “magjitë” e tij.
Kur kroati ka në këmbë topin ajo që dhuron ai është vetëm “magji” dhe i tillë ishte edhe në ndeshjen e mbrëmshme, ku Modric jep një asist të jashtëzakonshëm me pjesën e jashtme të këmbës për Rodrygos.
Ky asistim i yllit kroat ka lënë pa fjalë të gjithë dhe tashmë rrjetet sociale janë pushtuar me fjalë dhe elozhe për veteranin e “Los Blancos”.
“Pasim i jashtëzakonshëm”, “Kthesa e Real Madridit”, “Magjia e Modricit”, ishin vetëm disa nga komentet e këtij super-asistimi.

When it comes to outside foot pass, nobody does it better than Modric and Quaresma pic.twitter.com/WCtCMhfZRy
— OG Àgbà👴 (@stev_cassidy) April 12, 2022

The key moment for Real Madrid
Luka Modric 👏🏿👏🏿#CHERMA #Benzema #ChampionsLeague #RMACHE #HalaMadrid pic.twitter.com/tNPdhWTvR4
— Zamani30BG😈🤍 (@Zamani30BG) April 12, 2022

The key moment for Real Madrid
Luka Modric 👏🏿👏🏿#CHERMA #Benzema #ChampionsLeague #RMACHE #HalaMadrid pic.twitter.com/tNPdhWTvR4
— Zamani30BG😈🤍 (@Zamani30BG) April 12, 2022

Perfect assist doesn’t exist ❤️‍🔥#ChampionsLeague @lukamodric10 pic.twitter.com/xXNxyGOSQC
— JERSEY INSIDE (@jerseyinside_) April 12, 2022

🖼️ pic.twitter.com/snG7seGXeF
— Real Madrid C.F. (@realmadrid) April 12, 2022

/f.a/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *