VIDEO / Moment humoristik në takimin mes De Rosit dhe Lukakut: Gjithmonë kaq i madh ke qenë?

0
Shpërndaje lajmin

Daniele De Rosi ka nisur menjëherë punën me skuadrën e Rimës për të drejtuar verdhekuqtë në vijimin e këtij sezoni pas shkarkimit të Zhoze Murinjos. Ish-kapiteni I Romës, është një figurë e dashur në ambientin verdhekuq, por edhe një tip shumë më i afërt me lojtarët, pasi ka lënë futbollin vetëm pak vite më parë dhe shumë prej tyre i kishte kundërshtarë.
Toni i tij miqësor me futbollistët shihet edhe nga një bashkëbisedim me Romelu Lukakun, i cili po takonte për herë të parë trajnerin e ri.
“Gjithmonë kaq i madh ke qenë? Jam zvogëluar unë atëherë…”, tha duke qeshur italiani para futbollistit belg në videon që është shpërndarë nga klubi verdhekuq. /panoramasport/

#DeRossi a #Lukaku: “Ma sempre così grosso sei stato? Me so rimpicciolito io…”
pic.twitter.com/1Gj7vJZH0C
— Radio Romanista (@radio_romanista) January 18, 2024

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *