VIDEO/ Napoli nuk fal, fiton ndaj Sampdorias dhe mban kreun

Shpërndaje lajmin

Pas humbjes ndaj Interit, Napoli ka fituar 0-2 në transfertë ndaj Sampdorias.
Politano gaboi nga pika e bardhë në minutën e 6′, por Osimhen gjeti golin në minutën e 19′.
Napoli përfitoi teksa Rincon doli me të kuq dhe në pjesën e dytë Elmas realizoi në minutën e 82′ me penallti.
Napoli mban i vetëm kreun me 44 pikë, 7 më shumë se sa Juventusi ndjekësi më i afërt.
Ndërkohë, në ndeshjen e radhës, luhet Napoli-Juventus. /G.D /
 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *