VIDEO/ Një ylber spektakolar u formua në qiellin e Nju Jorkut më 11 Shtator

0
Shpërndaje lajmin

Në 22 vjetorin e 11 shtatorit, një ylber spektakolar u formua në qiellin e Nju Jorkut.
Ylberi u shfaq në Manhatan jugor të hënën pasdite pasi një stuhi goditi Nju Jorkun. Në fakt, ylberi i madh ishte i dyfishtë dhe mbulonte horizontin, duke krijuar një hark të plotë.
Ylberi ishte i dukshëm mbi Central Park dhe, siç tregojnë fotot e tjera, ai u formua midis Qendrës Botërore të Tregtisë dhe Empire State Building.
Njerëzit që ishin mbledhur për të përkujtuar viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit ndanë fotot unike në rrjetet sociale.
“Ylberi i mrekullueshëm i dyfishtë mbi Nju Jork që sjell dritë në një ditë të errët,” shkroi një reporter i NBC në X (ish-Twitter).

Incredible double rainbow over #NYC … providing light on a dark day #nbc4ny #911Day pic.twitter.com/4vZJcrjkYY
— Steven Bognar (@Bogs4NY) September 11, 2023

Të tjerë shkruanin se është një shenjë nga Zoti, ndërsa të tjerë e krahasuan Nju Jorkun me një “lug ari”.

On the 22nd anniversary of the 9/11 attacks, a rainbow forms in the sky between One World Trade and the Empire State Building in New York City, Monday evening #NewYorkCity #nyc #newyork @empirestatebldg #sunset @agreatbigcity #NeverForget911 pic.twitter.com/HpUkI7B1Kz
— Gary Hershorn (@GaryHershorn) September 11, 2023

Ylberi u formua midis reve të errëta ndërsa dielli po perëndonte. Fotot janë mbresëlënëse./

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *