VIDEO/ Përleshje masive mes tifozëve të Frankfurt dhe policisë

Shpërndaje lajmin

Policia po sulmohet nga huliganët e Eintracht Frankfurt, me këta të fundit të cilët i vunë flakën makinave dhe do të përpiqen të hyjnë në ndeshjen e sotme në Ligën e Kampionëve me Napolin, pavarësisht një urdhri ndalimi.
Ky vendim nuk u përfillë dhe shumë tifozë të klubit gjerman udhëtuan drejt Italisë.
Ndeshja e parë përfundoi 2-0 për italianët. /G.D abcbews.al/

𝗦𝗖𝗢𝗡𝗧𝗥𝗜 𝗘 𝗚𝗨𝗘𝗥𝗥𝗜𝗚𝗟𝗜𝗔 𝗔 𝗡𝗔𝗣𝗢𝗟𝗜
Le immagini che arrivano live da piazza del Gesù a Napoli.
Gli ultras tedeschi stanno danneggiato diversi mezzi delle forze dell’ordine. La tensione resta altissima in attesa del calcio d’inizio.#Napoli #Sportitalia pic.twitter.com/3S9v7rosbC
— Sportitalia (@tvdellosport) March 15, 2023

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *