October 28, 2021

VIDEO/ “Plisat” në festë: Krasniqi kualifikon Prishtinën, do sfidojë Myrto Uzunin

Shpërndaje lajmin

Prishtina ia del të mposhtë 2-0 Inter Escaldes (kampionët e Andorrës) dhe siguron kualifikimin në raundin e parë të Champions League, aty ku do të ketë përballë Ferencavaros dhe Myrto Uzunin.

Finalja e raundit paraeliminator u luajt në “Elbasan Arena” dhe Endrit Krasniqi i dhuroi triumfin kampionëve të Kosovës me dy golat e tij.

26-vjeçari zhbllokoi ndeshjen në minutën e fundit të pjesës së parë dhe vulosi suksesin e Prishtinës me golin e realizuar pas një ore lojë.

“Plisat” do të sfidojnë tashmë kampionët e Hungarisë. Ndërkohë, Inter Escalades do të luajë në raundin e parë të Conference League me humbësin e çiftit Teuta-Sherif Tiraspol. /abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *