VIDEO/ Po priste trenin në metro, i mituri i vë burrit armën në kokë

Shpërndaje lajmin

Një burrë, i cili ishte duke pritur për trenin në metronë e Filadelfias, e gjeti veten me një armë në kokë kur u përball me një të mitur të armatosur, sipas raportimeve.
Pamjet tronditëse të postuara fillimisht në Instagram nga dikush që dyshohet se është përfshirë në incident janë shpërndarë në faqet e tjera të mediave sociale.
Një burrë mund të shihet i ulur në një çantë me shpine në një platformë metroje SEPTA.
Dikush i afrohet, nxjerr një pistoletë dhe ia drejton burrit në kokë.
Viktima mund të dëgjohet duke thënë: Me qetësi.

#Philadelphia
WARNING: Potentially disturbing to some viewers
This video posted to Instagram and Reddit shows a gunman pointing his gun to the head of a man waiting on the subway. pic.twitter.com/GzZsDcptAD
— PhillyCrimeUpdate (@PhillyCrimeUpd) September 26, 2022

Autori i  dyshuar dhe personi që filmon videon mund të dëgjohen duke qeshur.
“Personi i armatosur e postoi këtë video në Instagram”, shkroi përdoruesi i Tëitter PhillyCrimeUpdate të hënën.
“Ai nuk ka frikë nga arrestimi apo ndjekja penale. Pjesa shqetësuese është se ata mendojnë se rrezikimi i jetës së njerëzve të pafajshëm është komike.”
/Abcnews.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *