November 27, 2021

VIDEO/ Prezantimi te Barcelona, Xavi: Messi më shkruajti dhe më uroi shumë fat

Shpërndaje lajmin

Xavi Hernandez është prezantuar ditën e sotme si trajneri i ri i Barcelonës pas shkarkimit të Ronald Koeman për shkak të rezultateve të dobëta.

Prezatimin e Xavi-t ishte unik, pasi si kurrë më parë ai bë me tifozë të pranishëm në stadium numri i të cilëve shkonte rreth 10.000.

Në fjalën e tij, spanjolli foli edhe për marrëdhënien e tij me Messin duke konfirmuar se ai ka miqësi me të dhe se argjentinasi e ka uruar për detyrën e re.

Xavi , për Messin:  “Ai më ka dërguar një mesazh dhe më ka uruar fat, kemi bërë shaka, i uroj më të mirat, ai është lojtari më i mirë në historinë e klubi, por ai është larguar, ne kemi lojtarët që kemi dhe duhet të punojmë me ta. Leo është zhdukur.” r.t/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *