VIDEO/ Sfidë emocionuese dhe me gola, Frankfurt dhe Dortmund ndahen në barazim

0
Shpërndaje lajmin

Ndeshja mes Frankfurt dhe Dortmund ka përfunduar në barazimin 3-3.
Pjesa e parë u mbyll me shifrat 2-1, ku vendasit kaluan fillimisht dy herë në avantazh, e më pas Sabitzer i dërgoi në dhomat e zhveshjes me rezultatin e ngushtë 2-1.
Në të dytën, Dortmund gjen golin e barazimit në minutën e 54’ me anë të Moukoko, por Frankfurt gjen golin e avantazhit vetëm pak minuta më vonë me Chaibi. Brandt i jep baraspeshën skaudrës së tij pas asistimit të Adeyemi në minutën e 82’.
Me këtë rezultat, Dortmund renditet në vendin e katërt me 21 pikë, ndërsa Frankfrut në vendin e shtatë me 14 pikë./h.ll/
Shikoni golat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *