April 14, 2021

VIDEO/ Skemë perfekte në futbollin dardan, supergol i kapitenit të Lirisë

Shpërndaje lajmin

Një supergol është shënuar në Ligën e Parë të futbollit të Kosovës nga futbollisti Robert Gjeraj. Goli vjen pas një super skemë të organizuar nga lojtarët e ekipit të Lirisë së Prizrenit.

Gjithçka nisi nga goditja e këndit dhe përfundoi me një goditjen potente të kapitenit të bardhezinjve, i cili shënoi me një “predhë” nga jashtë zonës.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Penaltia (@penaltia_)

Në takimin e luajtur në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, bardhezinjtë e Lirisë mundën me rezultatin e thellë 7-1 skuadrën e Vushtrrisë. /abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *