VIDEO/ Superiorja DIREKT: Partizani zhbllokon rezultatin, Vllazninë e ndal shtylla

Shpërndaje lajmin

Partizani-Apolonia dhe Vllaznia-Teuta janë ndeshjet e fundit të kësaj jave në Superiore dhe po luhen prej orës 18:00. Më parë janë mësuar edhe formacionet e ekipeve, me Hoxhën që rikthehet titullar me “Demat” pas dëmtimit, kurse për fierakët Mihana.

Vllaznia ka një ndryshim, me Jonuzin që i lë vendin Demir Imerit, kurse te Teuta në vend të Dajës së pezulluar me kartonë të verdhë është preferuar Florent Avdyli. /abcnews.al

PARTIZANI-APOLONIA 1-0
Shënues: Asani 76′
PARTIZANI: Hoxha, Mala, Bitri, Belica, Hakaj, Broja (Kote 66′), Murataj (Hasani 66′), Bardhi, Asani (Cara 85′), Çinari, Stenio Junior (Cardoso 85′). Trajner: Ilir Daja.
APOLONIA: Harizaj, Agyare, Sota, Repaj, Asllanaj (Haxhiu 53′), Smaçi (Hebeja 67′), Yeboah, Shanaj, Zoga, Mihana, Gjata. Trajner: Fabrizio Cammarata.
Kartonë të verdhë: Mala 88′, Bardhi 89′

VLLAZNIA-TEUTA 0-0
VLLAZNIA:
Zogovic, Gurishta, Adili, Shehi, Isaevski, Krymi, Marku, Hoxhaj, Imeri (Jonuzi 66′), Victor Da Silva, Dilaver (Kruja 66′). Trajner: Thomas Brdaric.
TEUTA: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi (Kouros 9′), Jackson, Aleksi, Avdyli (Karabeci 62′), E. Vila, L. Vila, Bregu, Krasniqi. Trajner: Edi Martini.
Karton i verdhë: Gurishta 69′

Po luhen ndeshjet…

76′ Jasir Asani realizon për Partizanin. Sulmuesi anësor nuk fali i vetëm me portierin e Apolonisë, Romeo Harizaj

45+1′ Stivi Frashëri bëri një dalje të gabuar dhe Vllaznia iu afruar golit. Dilaver e çoi topin drejt e në shtyllën pingule.

32′ Shtylla ndal Partizanin, që po sulmon shpesh. Harizaj ndali fillimisht Çinarin, kurse më pas Bardhi goditi me kokë dhe topi shkoi në shtyllë

5′ Demir Imeri kishte mundësinë e artë për të ndëshkuar Teutën, por mesfushori me tipare sulmuese goditi shumë keq pak metra me portën e Frashërit

VLLAZNIA-TEUTA

PARTIZANI-APOLONIA 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *