VIDEO/ Ultrasit suedezë të papërmbajtshëm, protestë origjinale në qendër tregtare

Shpërndaje lajmin

Tifozët e AIK nuk kanë duruar. Ultrasit e skuadrës suedeze kanë protestuar ditën e sotme, pasi në ndeshjet e futbollit lejohen vetëm tetë persona.

Ata janë kundër vendimit të autoriteteve, pasi në Suedi qendrat tregtare janë hapur dhe në to ka plot njerëz.

Ultrasit e AIK kanë protestuar pikërisht në një prej qendrave qytetare të Stokholmit. Ata janë shfaqur me mesazhe kundër vendimit të autoriteteve shtetërore dhe duke kënduar për ekipin e zemrës. /abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *