VIDEO/ Zjarr apokaliptik në Ukrainë, tymi i zi pushton qiellin

Shpërndaje lajmin

Një zjarr i madh ka filluar sëfundmi në rajonin e Khersonit në Ukrainë duke djegur hapësira të mëdha me pyje. Mediat lokale raportojnë se zjarri është shkaktuar nga bombardimet gjatë luftimeve, ndërsa shtrirja e flakëve është tepër e madhe.

1/ #Ukraine #UkraineRussiaWar
Fire in Kherson. pic.twitter.com/W4kjMjYLlB
— David Kime (@CyberRealms1) April 28, 2022

Zjarri konsiderohet “apokaliptik” në një periudhë kur Rusia dhe Ukrainë luftojnë për këtë rajon jugor. /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *