Vijon prangosja e rusëve “të pabindur”

Shpërndaje lajmin

Protesta masive po zhvillohen në Rusi kundër pushtimit të Ukrainës.
Më shumë se 200 persona kanë rënë në prangat e policisë ruse, gjatë protestave të zhvilluara ditët e fundit.
Mediat e huaja bëjnë me dije se rusët që kundërshtojnë pushtimin e Ukrainë, kanë zhvilluar protesta në 17 qytete ruse, nga Siberia në perëndimin më të populluar.
Më shumë se 70 persona u arrestuan në Moskë dhe një numër i ngjashëm në Shën Petersburg.
Kujtojmë se që në nisje, lufta në Ukrainë nuk ka pasur mbështetje të gjerë popullore në Rusi./ /

Leave a Reply

Your email address will not be published.