Villarreal – Real Madrid, DREJTPERDREJT

Share

Villareal dhe Real Madrid do të përballen me njëra tjetrën në kuadër të xhiros së 10-të në La Liga. Vendasit janë duke kaluar nëpër një formë fantastike, ku në gjashtë ndeshjet e fundit nuk dinë për humbje.

genimg
genimg
genimg
genimg

villareal
Në anën tjetër Real Madrid në këtë takim vije pas humbjes së thellë 4-1 nga Valencia në Mestalla. Villareal pas nëntë ndeshjeve të zhvilluara ka grumbulluar 18 pikë, në anën tjetër Los Blancos kanë luajtur një takim më pak dhe kanë 16 pikë.

genimg
genimg
genimg
genimg

Pritet një ndeshje e zjarrtë në Estadio de la Ceramica pasi dy skuadrat njihen për futboll të bukur. Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë sfidë. Formacionet zyrtare: Villareal: Asenio, Gaspar, Albiol, Pau, Parejo, Gerard, Bacca, Iborra, Trigueros, Gomez, Pedraza.

genimg
genimg
genimg
genimg

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Varane, Nacho, Mendy, Kroos, Modric, Lucas, Hazard, Mariano, Odegaard.

LI NK 1
LI NK 2
LI NK 3
LI NK 4


Share

Komente