Vis Martinaj, zhdukje apo inskenim? Të dyja pistat janë në lojë, thotë eksperti

0
Shpërndaje lajmin

Eksperti i kriminalistikës, Artan Rexhepi thotë se Ervis Martinaj mund të jetë zhdukur, por mund të bëhet fjalë dhe për një inskenim.
Ai deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se para se të analizohen këto dy pista duhet pranuar se situata e krimit është “ulëritëse”.
Sipas ekspertit ka një “mbyllje syri” sa i takon zbardhjes së çështjes. Në gjykimin e tij të ftohtë, Rexhepi pohon se duket sikur nuk po ecet me ritmet e duhura për të ndëshkuar kriminelët.
Ai solli në vëmendje gjithashtu, shkarkimin e gjithë zinxhirit komandues për ngjarjen e rëndë në Potam ku humbi jetën vogëlushja Jonada, duke e krahasuar me ngjarjet ku është përfshirë Martinaj dhe nuk ka pasur asnjë shkarkim apo masë të marrë ndaj zyrtarëve.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Ushtron presion tek të ‘rëndësishmit’, Lala për Ervis Martinajn: Disponon video

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *