October 17, 2021

Vjehrri dhe kunati bëjnë për spital një grua

Shpërndaje lajmin

Një grua në Kosovë është sulmuar nga kunati dhe vjehrri i saj pas një mosmarrëveshje midis tyre.

Ka qenë vetë gruaja e cila ka denoncuar rastin e dhunës në polici. Pas denoncimit,  dy të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit janë liruar me vendim të prokurorit në procedurë të rregullt.

Njoftimi i policisë Kosovë:

“Vushtrri 30.06.2021 – 13:30. Viktima femër kosovare ka raportuar se pas në mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga kunati dhe vjehrri i saj, dy të dyshuarit meshkuj kosovarë. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa dy të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit, janë liruar në procedurë të rregullt”, ka njoftuar Policia.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *