Vjosa Osmani në Samitin e vendeve të Evropës Juglindore

0
Shpërndaje lajmin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Podgoricë, Mal të Zi, për të marrë pjesë në Samitin e krerëve të shteteve të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP).
Në këtë Samit, Presidentja Osmani do t’i bashkohet krerëve të 13 shteteve për të biseduar rreth thellimit të bashkëpunimit me vendet e rajonit dhe partnerët ndërkombëtarë për përshpejtimin e perspektivës evropiane të rajonit, garantimin e paqes, sigurisë dhe stabilitetit në rajon, si dhe promovimit të bashkëpunimit ekonomik dhe zhvillimit të qëndrueshëm.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Rebelimi i Wagner, strategji e Putin? Osmani: Mund të mos jetë luftë e hapur por…
Vjosa Osmani takohet me Ramush Haradinajn

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *