Vllaznia-Teuta/ Publikohen formacionet zyrtare

Share

Do të startojë në orën 18:00, supersfida e javës së 13-të të Kategorisë Superiore, mes Vllaznisë dhe Teutës. Shkodranët e Brdariç kryesojnë kampionatin në këto 12 javë, ndërkohë që durrsakët e Edi Martinit, renditen në vendin e dytë.

Janë zbuluar së fundmi edhe formacionet zyrtare se si do të zbresin skuadrat në fushë. Shkodranët nuk kanë ndryshuar asgjë nga sfida e fundit. Ndërkohë nga ana tjetër Teuta ka qenë e detyruar të bëjë një ndryshim. Todorovksi është i pezulluar me katër kartonë të verdhë dhe në vend të tij trajneri Martini ka zgjedhur Denis Pjeshkën.

VLLAZNIA-TEUTA

FORMACIONET ZYRTARE:

Vllaznia (4-3-1-2): Zogoviç, Gurishta, Adili, Imami, Isaevski, Krymi, Marku, Jonuzi, Imeri, Hoxhaj, Dilaver. Trajner: Thomas Brdariç.

Teuta: Frashëri, Pjeshka, Hoxha, Arapi, Kuros, Aleksi, Karabeci, E. Vila, L. Vila, Bregu, Krasniqi. Trajner: Edi Martin


Share

Komente