Vor Der Leyen shtrëngon duart me Kurtin: Do të mbështesim Kosovën ne çdo mënyrë

0
Shpërndaje lajmin

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka takuar sot kryeministrin e Kosovë, Albin Kurti në kuadër të vizitës zyrtare në Prishtinë.
Von der Leyen ka shprehur mbështetjen e plotë të BE-së për liberalizimin e vizave të Kosovës, ndërsa tha se Komisioni Evropian beson që Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret dhe se tashmë diskutimet kanë rifilluar në Bruksel.

I know how important visa liberalisation is for Kosovo, @AlbinKurti
The @EU_Commission believes you have fulfilled all the benchmarks.
Discussions have re-started.
We will support in any way we can. pic.twitter.com/wh4H9QW0a3
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) October 27, 2022

“Ne do të iu mbështesim në çfarëdo mënyre që mundemi”, ka shkruar presidentja e Komisiont Evropian në Twitter krahas videos së takimit  me presidentin, Albin Kurti./ /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *