Vranë grekun me sëpatë, del audio e sherrit mes vëllezërve shqiptarë dhe viktimës në Greqi: Do t’ju hedhë një granatë…

0
Shpërndaje lajmin

Një audio dokument tronditës është publikuar lidhur me vrasjen e 53-vjeçarit në Halkidiki në sy të vajzës së tij 18-vjeçare, nga dy vëllezër shqiptarë. Sipas raportimit në mediat greke, audio dokumenti ka ndodhur të regjistrohet nga një person që ka qenë duke kaluar pranë vendit ku ndodhi vrasja në atë moment.
Në audio dëgjohen anëtarët e familjes, ku njëri kërcënon se do të hedhë një granatë dhe do t’i hedhë në erë.
Fjalët e dhëna në audion e publikuar nga mediat greke: 
-Thuaji t’i mbledhë gjërat dhe të iki, ose unë shkoj t’i hedh një granatë.
-Karabinë. Sillni karabinën
(…)
-Çfarë po ndodh?
– Ik, ik.
-Le të shkojmë -Le të shkojmë
… Le të shkojmë … Le të shkojmë
– Tani largohu edhe ti… largohu… – Unë
do (…) tani… –
Ik…
Si ndodhi vrasja
Në të njëjtën kohë, provat në lidhje me vrasjen që tronditi Halkidikin janë tronditëse. Sipas informacioneve dhe asaj që raportojnë  dëshmitarët okularë , gjithçka ka ndodhur rreth orës 23:00 të së enjtes, kur dy vëllezërit, një 27-vjeçar dhe një 47-vjeçar , shtetas shqiptarë, kanë mbërritur në shtëpinë ku viktima. jetonte me familjen e tij.
Më pas për një arsye ende të panjohur ka shpërthyer një sherr i egër me viktimën 53-vjeçare dhe dy fëmijët e tij, ndërsa gjithçka dyshohet se ka ndodhur në rrugicën e vogël jashtë shtëpisë së familjes. 27 – vjeçari shqiptar i cili kishte një lidhje romantike me vajzën e viktimës , duke përdorur një thikë plagosi  djalin 24-vjeçar dhe njëkohësisht shtyu partneren e tij 18-vjeçare dhe gruan 53-vjeçare.

Më pas, vëllai 47-vjeçar i 27-vjeçarit e ka goditur viktimën me shpinën e sëpatës në gjoks dhe kokë, por sipas dëshmitarëve okularë, 53-vjeçari ka vdekur jashtë një karburanti të vjetër, që ndodhet 300 metra larg skenës së episodit.
/ / 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *