September 24, 2021

Vrau motrën me silenciator dhe e mbajti në banesë, gjykata jep vendimin për Fabjan Vukaj

Shpërndaje lajmin

Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg 55 vjeçarin Fabjan Vukaj i cili ka vrarë me armë zjarri motrën e tij 58 vjeç.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Shkodër ku dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta, Vukaj ka vrarë me armë zjarri dhe ka mbajtur për dy ditë të fshehtë ngjarjen.

Viktima kishte humbur kontaktet prej dy ditësh, një ditë pas kthimit të saj nga Gjermania.Pas marrjes së denoncimit, policia ka mbërritur në banesën pranë shkollës “Ndoc Mazi” dhe ka gjetur të vdekur Diana Vukajn, ndërsa kanë bërë arrestimin e vëllait të saj si autor të dyshuar. Mësohet se vëlla e motër ishin të pa martuar.

Vijon….


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *