September 16, 2021

Vrau të motrën dhe e mbajti të vdekur në shtëpi, lihet në burg Fabian Vuka

Shpërndaje lajmin

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për shtetasin Fabian Vukaj i cili vrau motrën e tij Dianën, 58 vjeçe.

Prokurori i çështjes Ermir Lelçaj kërkoi masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasin dhe gjyqtarja Irida Kacerja ka pranuar kërkesën e akuzës duke dhënë po këtë masë sigurisë.

Avokati mbrojtës Bruno Pepa i caktuar kryesisht në këtë çështje pasi i dyshuar si autor i vrasjes nuk kishte marrë një avokat e la në dore të gjykatës masën e sigurisë dhe vleftësimin si të ligjshëm të arrestimit.

Kujtojmë se të dielën është zbuluar që Fabian Vukaj kishte vrarë motrën e tij Diana Vuka me një pistoletë me silenciator. Mendohet që krimi të ishte kryer ditë më parë por autori i dyshuar i ngjarjes, e kishte fshehur trupin e viktimës në banesë


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *