Vuçiq thotë se s’ka bisedime për njohje reciproke

Shpërndaje lajmin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq deklaroi se nuk do të dskutojënjohjen reciproke në Bruksel.
“Ka të bëjë me faktin se unë nuk dua dhe nuk mund të bisedoj për njohjen reciproke, njohjen dhe anëtarësimin e Kosovës në Kombet e Bashkuara”, deklaroi Vuçiq për televizionin publik serb.
 
 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *