Vuri bast gruan/ Një shqiptar në librin e historive të pazakonta të Kupës së Botës: Humbi ndeshjen dhe të shoqen

Shpërndaje lajmin

Një shqiptar është mes historive më të pazakonta që ka ndodhur përgjatë Kampionateve të Botës në të gjithë historinë.
Shkrimtari argjentinas Luciano Wernicke në librin e tij të publikuar së fundmi dhe i titulluar  “Tregime të pabesueshme të Kupës së Botës”, ka shkruar edhe historinë e një shqiptari, shkruan Reuters.
Ngjarja me shqiptarin ka ndodhur në Botërorin e 1994, i cili u zhvillua në SHBA.
Shkrimtari shkruan: Një shqiptar hyri në një dyqan bastesh dhe vuri bast gruan e tij në një fitore të Argjentinës kundër Bullgarisë. Shqiptari humbi bastin, pasi Argjentina u mposht me rezultatin 2 me 0, si rrjedhojë ai humbi edhe gruan”./

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *