Xhirimi i videoklipit të reperit French Montana u kthye në tragjedi, 10 persona u plagosën nga një sulm me armë zjarri

0
Shpërndaje lajmin

Xhirimi i videoklipit të reperit French Montana në Miami u kthye në një tragjedi pas disa të shtënash që lanë 10 të plagosur.
Sipas raportimeve të huaja, ngjarja ka ndodhur në një restorant në zonën e Miami Gardens.
Policia lokale dhe personeli i zjarrfikësve dhe shpëtimit shkuan në vendngjarje pas raportimeve për të shtëna të shtëna në restorant pak para orës 20:00 të së enjtes, 5 janar.
Lokali u rrethua nga makinat e policies dje në vendodhje shkuan edhe ambulancat.
Reperi Rob49 u qëllua, gjendja e tij ende nuk është bërë e ditur. Dëshmitarët thonë se sherri filloi pasi dikush nga turma u grabit. Ata që u qëlluan u dërguan në spital po ende nuk ka informacione rreth gjendjes së tyre shëndetësore.

10 people were shot at Rob49 and French Montana’s video shoot in Miami. Rob49 was shot, his condition is still unknown at this time. Witnesses say an altercation started after someone in the crowd was robbed. Those shot were life flighted to the hospital.
pic.twitter.com/73syZ8clJE
— Daily Loud (@DailyLoud) January 6, 2023

/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *